Hiszpańskie smaki, polska tradycja

  

Początki naszej działalności sięgają 1995 roku, gdy za założyciel, spacerując aleją platanów na południu Francji, postanowił założyć firmę i nazwać ją nie inaczej, niż Platan. Regularne podróże w tym kierunku owocowały początkowo importem na własne potrzeby oliwek, a następnie innych produktów. Tak powstała myśl, by zająć się tym profesjonalnie ale szerzej.

Były to czasy, gdy w naszym kraju trudno było dostać zagraniczne produkty. Pragnienie dostarczania do Polski śródziemnomorskich rarytasów doprowadziło do powstania biznesu, który funkcjonuje do dziś, zaopatrując największe sieci handlowe, sklepy detaliczne, oraz HoReCa.  

Wypracowana przez lata harmonijna współpraca, głównie z hiszpańskimi kontrahentami, zapewniła firmie stabilność, terminowość i niezawodną jakość, a przy tym konkurencyjną cenę.  Platan kultywuje tradycje, a jednocześnie jest otwarty na nowe rynki i nowoczesne rozwiązania. Nieustannie bez przerwy się rozwijając.

 

 

Od 1995 jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów marki LA PEDRIZA. W swojej ofercie posiadamy również szeroką gamę włoskich, francuskich, greckich oraz hiszpańskich produktów kuchni morza śródziemnomorskiego. Współpracujemy z hurtowniami, restauracjami, piekarniami, sieciami handlowymi, zakładami produkcyjnymi.

Zaopatrujemy klientów w produkty takie jak: oliwy, oliwki, kremy z octu balsamicznego , octy, pastę truflową, pesto, sosy, makarony, papryki i inne. Naszymi klientami są miedzy innymi:

 Makro Cash&Carry, Leclerc, Auchan, Carrefour, Mila, zakłady produkcyjne, hurtownie, restauracje.

Wszystkim naszym partnerom zapewniamy wysoką jakość produktów, konkurencyjne ceny i dostawę na czas.

Zapraszamy do współpracy! 

Nasze marki:

Nasi klienci: