Hiszpańskie smaki, polska tradycja

  

Początki naszej działalności sięgają 1995 roku, gdy założyciel spacerując aleją platanów na południu Francji postanowił założyć firmę i nazwać ją nie inaczej, niż Platan. Regularne podróże w tym kierunku owocowały początkowo importem na własne potrzeby oliwek, a następnie innych produktów. Tak powstała myśl, by zająć się tym profesjonalnie ale szerzej.

Były to czasy, gdy w naszym kraju trudno było dostać zagraniczne produkty. Pragnienie dostarczania do Polski śródziemnomorskich rarytasów doprowadziło do powstania biznesu, który funkcjonuje do dziś - zaopatrując największe sieci handlowe, sklepy detaliczne, oraz HoReCa.  

Wypracowana przez lata harmonijna współpraca, głównie z hiszpańskimi kontrahentami, zapewniła firmie stabilność, terminowość i niezawodną jakość, a przy tym konkurencyjną cenę. Platan kultywuje tradycje, a jednocześnie jest otwarty na nowe rynki i nowoczesne rozwiązania nieustannie się rozwijając.

 

 

Od 1995 jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów marki LA PEDRIZA. W swojej ofercie posiadamy również szeroką gamę włoskich, greckich oraz hiszpańskich produktów kuchni morza śródziemnomorskiego. Współpracujemy z hurtowniami, restauracjami, piekarniami, sieciami handlowymi, zakładami produkcyjnymi.

Zaopatrujemy klientów w produkty takie jak: oliwy, oliwki, kremy z octu balsamicznego , octy, pastę truflową, pesto, sosy, makarony, papryki i inne. Naszymi klientami są miedzy innymi:

 Makro Cash&Carry, Leclerc, Auchan, Carrefour, Frisco, zakłady produkcyjne, hurtownie, restauracje.

Wszystkim naszym partnerom zapewniamy wysoką jakość produktów, konkurencyjne ceny i dostawę na czas.

Zapraszamy do współpracy! 

Nasze marki:

Nasi klienci: